Na jakie cechy zwrócić uwagę wyszukując adwokata?

5874mno.jpgSą takie momenty w życiu człowieka, że pomoc dobrego obrońcy jest nieodzowna. Na pewno wiesz, iż każdy obywatel naszego kraju ma prawo do skutecznej obrony w kwestiach karnych. Z tej przyczyny, jeżeli nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na adwokata osobistego, możesz zażyczyć sobie adwokata przydzielanego odgórnie. Taka opcja na pewno zachowuje stan konta, lecz niestety nie otrzymujesz gwarancji tego, że twój adwokat zadba jak najlepiej o twoje interesy.

Jeśli żyjesz we Wrocławiu i szukasz porządnego adwokata, który zaliczył już dziesiątki rozpatrzonych na korzyść rozpraw sądowych, do wyszukiwarki internetowej wpisz słowa „adwokat Wrocław”. To dopiero pierwszy krok w poszukiwaniach. Z pewnością w wynikach wyszukiwania otrzymasz wiele propozycji, więc musisz roztropnie wybierać. Nie każdy adwokat jest wart opłacenia.

Zanim opiszemy sprawę wyboru trzeba zaznaczyć jeszcze, że alternatywnym sformułowaniem, jakie można wklepać w wyszukiwarkę, by otrzymać dobre wyniki, jest „kancelaria Wrocław”.

A poniżej lista rzeczy, które należy zrobić, zanim wskażesz danego prawnika.

1Zobacz, czy kancelaria prawnicza, w której pracuje, otrzymała wszystkie obowiązujące na terenie naszego kraju certyfikaty. Upewnij się także, czy obrońca, którego pragniesz zatrudnić, ma tego typu dokumenty

2. Wyłuskaj najwyżej 2-3 biura adwokackie, które najbardziej przypadły ci do gustu. Potem poproś o opinię przyjaciół, którzy w przeszłości korzystali z ich ludzi.

3. Zbadaj dokładnie witrynę WWW kancelarii, możesz znaleźć tam wiele kluczowych informacji

4. Poszukaj głosów o biurach prawniczych w internecie. Są 2 miejsca, w których znajdziesz tego rodzaju informacje. Najpierw zarejestruj się na którymś z wielkich, prawniczych forów WWW i poszukaj ocen. O ile ich nie odszukasz, spytaj się zalogowanych o pomoc. Innym miejscem są strony, na których użytkownicy oceniają prawników.

5. Zbadaj, czy wskazany przez ciebie obrońca jest na twoją kieszeń.